Jak pielęgnować zlewozmywaki kuchenne.

Obawiasz się, że Twój zlewozmywak będzie się nadmiernie brudził i rysował? Mamy na to sposób! Przeczytaj te rady a będziesz się cieszyć pięknym zlewozmywakiem przez długie lata.

Decydując się na zakup zlewozmywaka granitowego musisz wiedzieć, że są one odporne na ścieranie, wysoką temperaturę oraz małe uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj jednak, że by móc się cieszyć pięknym wyglądem musisz o niego zadbać.

Zlewozmywak granitowy należy umyć po każdym użyciu. Tłuszcz oraz resztki z brudnych naczyń mogą pozostawić osad i przebarwienia. Są różne sposoby na umycie zlewozmywaka, jednym z nich jest przetarcie komory i ociekacza miękką gąbką lub ścierką nasączoną płynem do naczyń lub specjalnym preparatem ACTIVE CLEAN. Po każdym umyciu, zlewozmywak należy przetrzeć ręcznikiem kuchennym lub ścierką do sucha. Dzięki tej prostej czynności możemy wyeliminować problem z osadzeniem się kamienia. Jeżeli już powstaną ślady kamienia, możemy je usnąć wacikiem nasączonym octem.

Raz na tydzień lub dwa tygodnie zlewozmywak należy zaimpregnować. Najlepiej zrobić to specjalistycznym preparatem ACTIVE PROTECT. Właściwa impregnacja przywróci mu blask i zabezpieczy go przed kamieniem i przebarwieniami. Jeżeli nie mamy preparatu, zlewozmywak granitowy możemy zaimpregnować olejem jadalnym.

 

Decydując się na zakup zlewozmywaka stalowego, musisz wiedzieć, że również należy go czyścić jak zlewozmywak granitowy. Są różne sposoby na umycie zlewozmywaka stalowego, jednym z nich jest przetarcie komory i ociekacza miękką gąbką lub ścierką nasączoną płynem do naczyń lub specjalnym preparatem. Zlewozmywak po umyciu należy przetrzeć do sucha aby nie zostały ślady kamienia.

Do mycia zlewozmywaków granitowych, ceramicznych i stalowych nie używaj:

– silnie działających preparatów, które są produkowane na bazie chloru,

– preparatów, które posiadają drobinki ścierne, mogą one spowodować niszczenie warstwy ochronnej, dodatkowo zlewozmywak może być porysowany,

– druciaków oraz ścierek o twardej strukturze, mogą spowodować rysy na zlewozmywaku.

Pamiętaj aby nie wrzucać do komory zlewozmywaka, torebek herbaty, fusów z kawy, soku z buraków i aronii oraz czerwonego wina. Tak pozostawione produkty mogą trwale zabarwić strukturę zlewozmywaka.