Jak pielęgnować zlewozmywaki granitowe?

Zlewozmywak należy pielęgnować i impregnować tylko środkami przeznaczonymi do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków granitowych. Preparaty te zabezpieczają przed przebarwieniami jak również ułatwiają jego czyszczenie.
Należy pamiętać że zlewozmywak granitowy nie jest odporny na silne chemikalia, rozpuszczalniki, silnie stężone kwasy, tabletki do zmywarek i wszelakie substancje, które mogłyby spowodować nieodwracalną zmianę barwy oraz pogorszyć jego jakość.
Nie należy stawiać na powierzchni zlewozmywaka gorących naczyń i innych przedmiotów nagrzanych do wysokiej temperatury np. garnek zdjęty bezpośrednio z palnika. Gorące naczynia odcisną się na powierzchni zlewozmywaka i wady tej nie można usunąć.
W zlewozmywaku i jego pobliżu nie stosować wybielaczy m.in. na bazie chloru, które mogą doprowadzić do miejscowych przebarwień.
Długotrwałe pozostawienie na powierzchni pozostałości po herbacie, czy też innych substancji barwiących, mogą pozostawić nalot trudny do usunięcia.
Zlewozmywak jest odporny na zarysowania mimo tego, czynności kulinarne typu krojenie, czy też wrzucanie ciężkich, ostrych narzędzi nie jest zalecane, w ten sposób powstają uszkodzenia powierzchni, które przy dłuższym użytkowaniu stają się widoczne.
Na koniec dnia, po zakończeniu użytkowania, zlewozmywak należy umyć i wytrzeć do sucha przy czym zaleca się impregnację przynajmniej raz w miesiącu.
W przypadku nie zastosowania się do powyższych instrukcji pielęgnacji zlewozmywaka, reklamacja nie będzie uwzględniona.