Higiena w kuchni – sposoby na sterylną kuchnię!

Porządek w kuchni to podstawa. Choć mogłoby się wydawać, że kuchnia kojarzy nam się z czystością, to jest to główne siedlisko baterii w naszych domach. Nie jest to związane bezpośrednio z brakiem dbania o czystość a bardziej z przyjaznymi warunkami dla bakterii i zarazków.

Zlewozmywak kuchenny coraz bardziej jest wypierany przez zmywarki w nowoczesnej kuchni, lecz w dalszym ciągu spełnia jedną z najważniejszych ról jaką jest zmywanie naczyń oraz opłukiwanie warzyw i owoców.

Kuchnia jest miejscem, w którym czystość powinna towarzyszyć w każdej sytuacji. Technologie stosowane w zlewozmywakach marki BERG oraz IceBERG pozwalają w 99,9% niszczyć wszystkie bakterie oraz pleśń na swojej powierzchni. Dzięki zastosowaniu takiej technologii, każdy użytkownik kuchni jest w stanie zagwarantować zaprzestanie rozwoju bakterii i grzybów.

Pamiętaj, że do czyszczenia zlewozmywaka i obszaru roboczego wokół niego możesz użyć produkty:

– do zlewozmywaków granitowych i ceramicznych możesz użyć preparatu ACTIVE CLEAN.

– do zlewozmywaków stalowych możesz użyć preparatu NANSTILL.

Do zachowania higieny w kuchni możemy dodatkowo stosować dozownik na płyn do naczyń. Marka BERG w swojej ofercie posiada 3 modele, które wpasowują się w aktualne trendy zakupowe. Dzięki montażu dozownika, mamy większy porządek i harmonie na stanowisku do zmywaka naczyń. Dozownik możemy w każdej chwili uzupełnić. Jest to ekonomiczniejsze rozwiązanie, za każdym razem dozownik, dozuje odpowiednią i taką samą ilość płynu do mycia naczyń.

Kolejnym elementem, o który warto zadbać jest dezynfekcja baterii. Pamiętaj, żeby dokładnie czyścić wylewkę oraz mieszacz. Ma to bezpośredni wpływ na przenoszenie bakterii. W przypadku baterii kuchennych możesz również zadbać o czystość aeratora. Każdy aerator możemy wykręcić z wylewki i wyczyścić go z nadmiernego kamienia, który z czasem się osadza.

Ostatnim i ważnym elementem dzięki, któremu utrzymanie higieny w kuchni jest możliwe to segregacja odpadów. Zlewozmywaki marki BERG są wyposażone w syfon FLEXLOC, który jest łatwy w montażu poprzez zastosowanie mechanizmów teleskopowych. Najważniejszą kwestią w przypadku tych systemów przelewowo-odpływowych jest fakt, że oszczędzają do 40% miejsca pod szafką ze zlewozmywakiem.