Budowa zlewozmywaków kuchennych marki BERG – przekonaj się, że to dobry wybór!

Zlewozmywak kuchenny to jedno z najbardziej istotnych przestrzeni w kuchni. Wybór odpowiedniego zlewozmywaka to ważna kwestia, będzie miała bezpośredni wpływ na każdego domownika. Funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz dobór odpowiedniej konstrukcji to jedne z najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

W ofercie marki BERG znajdziemy wiele rodzajów zlewozmywaków, które różnią się materiałem wykonania, kształtem, liczbą komór i jej głębokością, ociekaczem oraz sposobem montażu.

Zlewozmywak kuchenny wielkość i konstrukcja – pamiętaj aby przy wyborze zlewozmywaka kierować się własnymi potrzebami, stylem życia i wielkością kuchni. Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki 1-komorowe z ociekaczem lub bez ociekacza. Jest to spowodowane posiadaniem zmywarki w kuchni, z której korzysta coraz więcej Polaków.

Rodzaj materiału – marka BERG w swojej ofercie posiada zlewozmywaki wykonane z:

– granitu,

– granitu + szkła,

– ceramiki,

– stali szlachetnej.

Rodzaj materiału ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania, każdy z materiałów ma swoje wady i zalety.

Zlewozmywaki granitowe i ceramiczne – są niezwykle odporne i wytrzymałe na: wysokie temperatury, zarysowania i przebarwienia. Wykonane są w 80% z mieszanki wyselekcjonowanego kruszywa oraz 20% żywicy. Zastosowanie takich proporcji na bezpośredni wpływ na: odporność na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia, szok termiczny, uderzenia, wysokie temperatury oraz zarysowania. Nie mamy tutaj różnych wykończeń czy zdobień, ale w przypadku zlewozmywaków granitowych i ceramicznych do wyboru będziemy mieli różne wersje kolorystyczne.

Zlewozmywaki stalowe – są cenione ze względu na swoje właściwości ochronne na wysokie temperatury oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie pękają i nie powstają na nich głębokie rysy. Są higieniczne przez łatwość czyszczenia. Tutaj należy pamiętać o regularnej pielęgnacji ale także o wycieraniu zlewozmywaka do sucha. Unikniemy niepotrzebnych zacieków.

Wyróżniamy rodzaje stali:

– gładka,

– struktura lnu,

– stal szczotkowana z powłoką PVD.

Sposoby montażu zlewozmywaków kuchennych – zlewozmywaki różnią się nie tylko kolorem czy materiałem wykonania. Sposób montażu to ważna kwestia już na etapie projektowania kuchni.

Wyróżniamy sposoby montażu:

– wpuszczane – jest to najpopularniejsza forma montażu, stosowana w przypadku blatów drewnianych lub wiórowych, aby zamontować zlewozmywak należy wyciąć wymagany otwór i osadzić zlewozmywak według instrukcji,

– nakładane – gwarantują najprostszy i najszybszy montaż, wystarczy nałożyć go na szafkę a następnie uszczelnić listwami dekoracyjnymi.

– podwieszane – zyskują swoją popularność poprzez niezwykle efektowny wygląd. Rozwiązanie to znajduje coraz częściej zastosowanie w kuchniach robionych na wymiar. Do montażu w zdecydowanej większości przypadków potrzebujemy blatu z konglomeratu lub granitu czy spieku. Wycinany otwór zgodnie z instrukcją i montujemy go od spodu do blatu kuchennego. Dzięki takiemu zastosowaniu nie mamy wystających krawędzi ponad blat kuchenny.